Małopolska Wieś w Siodle

Biegnące stado koni
Małopolska Wieś w Siodle to szlak obejmujący 15 gospodarstw specjalizujących się w określonym profilu usług z wykorzystaniem dziedzictwa kulturowego wsi, lokalnych tradycji i produktów tradycyjnych, oferujących zarówno pobyty wielodniowe, jak i spędzenie weekendów.

Goście mogą spróbować jazdy konnej w terenie, a ci którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem, mają możliwość nauki z instruktorem. Właściciele obiektów to miłośnicy koni i przyrody, posiadający niezbędne uprawnienia oraz infrastrukturę do jazdy konnej, co gwarantuje bezpieczną jazdę na zdrowych i zadbanych koniach. Do dyspozycji gości są konie: huculskie, polskie i małopolskie. Na bazie inwentaryzacji zasobów i atrakcji terenu oraz obiektów, przygotowano atrakcyjne oferty od nauki po doskonalenie jazdy konnej, sportowej na lonży, oprowadzanie, hipoterapię, rajdy jedno- i wielodniowe oraz hotele dla koni. Gospodarze chętnie zaangażują się w organizowanie kuligów, przejazdów bryczkami czy zawodów jeździeckich. Każdy, kto chce odpocząć aktywnie na małopolskiej wsi witany jest z życzliwością i radością. Serdecznie zapraszamy do Małopolski.

Więcej informacji i szczegóły można znaleźć na stronie Sądeckiej Organizacji Turystycznej. Zapraszamy również do zapoznania się z treścią katalogu "Małopolska wieś w siodle".

Multimedia