Lot balonem, skakanie z królewską parą na skakance oraz wejście do Skarbca Koronnego. Tak obchodzi się Dzień Dziecka tylko w Małopolsce!

Dzieci w kaskach wspnające sie po siatce.
W jaki sposób dostać się do ściśle strzeżonego wawelskiego skarbca? Jak wygląda królewska skakanka? Czy każdy może zbudować samochód? Kto może wzbić się w powietrze balonem? Tego wszystkiego dowiedzą się dzieci, które wezmą udział w imprezach organizowanych z okazji Dnia Dziecka w Małopolsce. 1 czerwca w naszym regionie będzie się więc działo. Zapraszamy!
Oto najciekawsze propozycje na spędzenie Dnia Dziecka i następującego po nim weekendu w Małopolsce.

Kinder Party w Energylandii

Ogromne puzzle, mega plansza Monopoly, Królewska skakanka, Królewski golf, Koło Fortuny – to wszystko czekać będzie na tych, którzy przybędą na Kinder Party do Energylandii, największego parku rozrywki w Polsce. W tym roku Dzień Dziecka będzie tu trwał aż 4 dni! Dla najbardziej aktywnych, oprócz wspomnianych już atrakcji, przygotowano także m.in. Kids Flash Play, czyli mnóstwo zręcznościowych gier i zabaw. Czas ten będzie bogaty również w specjalne pokazy, np. zaprezentują się samochodowi kaskaderzy, będą afrykańskie rytmy, niezwykłe bubble show oraz pokazy ognia. I nie można zapomnieć, że podczas tych 4 dni w Energylandii zostanie rozdanych aż 10 000 nagród! Mocnych wrażeń więc nie zabraknie!

Więcej informacji na stronie: energylandia.pl/wydarzenia/kinder-party/

„Klucz do Skarbca”, czyli gra terenowa na Wawelu

1 czerwca będzie również wyjątkowym czasem na Zamku Królewskim na Wawelu. W tym dniu odbędzie się 10 gier (harmonogram wejść znajduje się na stronie internetowej). Po 90 minutach zadań – wykonywanych na dziedzińcu arkadowym, w komnatach królewskich i wśród śladów średniowiecznych budowli - uczestnicy zabawy dostaną się do... Skarbca Koronnego. Wydarzenie to kierowane jest do grup szkolnych od 4 klasy szkoły podstawowej.

Więcej informacji na stronie: wawel.krakow.pl/wydarzenie/wiosna-z-gra-terenowa-klucz-do-skarbca-3

Warsztaty w Muzeum Krakowa

3 i 4 czerwca Muzeum Krakowa organizuje warsztaty dla dzieci. W wydarzenie zaangażowane są: Rydlówka, Centrum Interpretacji Niematerialnego Dziedzictwa Krakowa, Rynek Podziemny, Muzeum Nowej Huty i Pałac Krzysztofory. W ten sposób będzie można poznać krakowskie legendy, np. o stałych bywalcach miasta, czyli gołębiach, zobaczymy jak wyglądają malwy w glinie, będą zabawy podwórkowe stylizowane na czasy PRL-u, a także smocze warsztaty plastyczne. Zajęcia będą trwały około godziny, a jeden opiekun ma darmowy wstęp. Ponadto w tych dniach wejście do wszystkich oddziałów Muzeum Krakowa jest w cenie 1 złotego.

Więcej informacji o biletach i wydarzeniach na stronie: muzeumkrakowa.pl/kalendarium/dzien-dziecka-2023-w-muzeum-krakowa

Polskie Koleje Liniowe dla dzieci

Także PKL Jaworzyna Krynicka i PKL Gubałówka przygotowały moc atrakcji dla najmłodszych. 1 czerwca od godz. 10 na Jaworzynie Krynickiej czynne będą zjeżdżanie, dmuchańce oraz tyrolka. Do tego malowanie twarzy i wszędobylskie bańki mydlane. Dzieci będą mogły również uczestniczyć w zajęciach z Leśnym Zakładem Doświadczalnym, policją i GOPR-em.

Więcej informacji na stronie: pkl.pl/post/jaworzyna-krynicka/aktualnosci/dzien-dziecka-na-jaworzynie.html

1 czerwca na dzieci czeka również Gubałówka. W Dniu Dziecka, od godz. 12 do 18 odbędą się warsztaty tworzenia magnesów i breloków, a równocześnie będzie trwał Festiwal Holi, czyli wyrzucanie kolorowych proszków przy muzyce DJ-ów. Nie zabraknie oczywiście waty cukrowej oraz foodtracków. Od godz. 10 do 18 za jeden przejazd zjeżdżalnią grawitacyjną czy summer tubbigiem zapłacimy tylko 5 złotych! Możliwość zakupu biletów na Gubałówke i Butorowy Wierch - z których rozciągają się wspaniałe widoki - od godz. 9. Dla każdego dziecka posiadającego bilet na kolej gałka lodów gratis!

Więcej informacji na stronie: pkl.pl/post/gubalowka/aktualnosci/spedz-dzien-dziecka-na-gubalowce.html

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu

1 czerwca, od godz. 9 do 14 w nowosądeckim Miasteczku Galicyjskim dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach plastycznych i artystycznych. To podczas nich będą ozdabiać własne magnesy i breloczki, a także będą uczyć się składać origami. Dodatkową atrakcją będą dmuchaniec, głaskanie alpak, a także gry galicyjskie. Wszystkie te atrakcje w niepowtarzalnym klimacie Miasteczka Galicyjskiego.

Więcej informacji na stronie: ziemiasadecka.info/wydarzenie-dzien-dziecka-w-miasteczku-galicyjskim/

Zakopiański Dzień Dziecka

4 czerwca w Zakopanem, na Dolnej Równi Krupowej, odbędzie się wielkie święto dzieci. Impreza rozpocznie się o godz. 11, a zakończy o 16. Atrakcji będzie moc - tak dla kreatywnych i majsterkowiczów, survivalowców i sportowców oraz wszystkich ciekawych nowych doznań. Z okazji 90. rocznicy nadania praw miejskich Zakopanemu odbędzie się 90. kilometrowy bieg. Będzie też okazja do pomocy! Tego dnia będzie można wspomóc chorą na rdzeniowy zanik mięśni Kamilę Gil oraz czteroosobową rodzinę, która w wyniku pożaru straciła dom.

Więcej informacji na stronie: zakopane.pl/inne/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-biezace/maj-2023/zakopianski-dzien-dziecka

Dzień Dziecka w Nowym Targu

3 czerwca w Parku Miejskim w Nowym Targu (w razie niepogody w Miejskim Centrum Kultury) odbędzie się Miejski Dzień Dziecka. Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo bezpłatnych atrakcji, m.in. specjalną grę miejską, pokazy ratownictwa, warsztaty robotyki i budowy samochodów sterowanych, a także druku 3D. Nie zabraknie również występów muzycznych i tanecznych oraz specjalnego psiego pokazy - „W kitę (wy)czesane)”. Zabawę zwieńczy dyskoteka.

Więcej informacji na stronie: nowytarg.pl/news.php?cod=12541

Ciężkowice dla dzieci

W Ciężkowicach, również 4 czerwca, odbędzie się Profilaktyczno-Integracyjny Dzień Dziecka. Będzie się on odbywał w dwóch lokalizacjach - zawody sportowo-pożarnicze na stadionie sportowym (od godz. 12.30), a część piknikowa w Amfiteatrze (rozpoczęcie o godz. 15). Zaplanowano występy muzyczne i teatralne, a także dyskotekę. Nie zabraknie też specjalnych atrakcji - będzie tor rowerowy, dmuchańce, wizyta bajkowych postaci, animacje, zabawy, ekostrefa, pokazy sprzętu straży pożarnej i granicznej oraz wiele innych. Odlotowa niespodzianka dnia to sekret organizatorów i wciąż pozostaje tajemnicą. Zakończenie imprezy zaplanowane jest na godz. 21.

Więcej informacji na stronie: ciezkowice.pl/pl/502/543/dzien-dziecka-w-gminie-ciezkowice-.html

Dzień Dziecka w Myślenicach

Myślenice będą czcić najmłodszych 1 czerwca w godz. 17-19.30. Wśród atrakcji: biblioteczna gra miejska, zabawy rodzinne, teatralne czytanie tekstów, malowanie na folii, wielkoformatowe gry, lepienie z  ciastoliny. Wszystko to przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach.

Więcej informacji na stronie: mokis.myslenice.pl/?ram=news-show&id=806

Odlotowy Weekend Balonowy i moc atrakcji

Od 1 do 5 czerwca Ośrodek Wypoczynkowy Jeżowa Woda Palmiarnia i SPA w Przyszowej zaprasza na Odlotowy Weekend Balonowy. 2 i 3 czerwca po skontaktowaniu się z pilotem balonowym (Jurek tel. 733 882 210) można umówić się na lot balonem. 3 czerwca od godz. 20 nadejdzie czas na nocne atrakcje: obserwacje wschodu Księżyca i zachodu Słońca, pokazy laserowe oraz ognisko. Zakończenie astronomicznych obserwacji o północy. Następnego dnia, czyli 4 czerwca od godz. 11 kolejna moc wrażeń! Będą pokazy balonowe, teatrzyk kukiełkowy, warsztaty robienia pizzy, a także dmuchańce, tubing i możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt. Tego dnia również odbędzie się wspólne ognisko. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny!

Więcej informacji na stronie: osrodekwypoczynkowy.jezowawoda.pl/

Dzień Dziecka w Gemini Park Tarnów

Gemini Park w Tarnowie także przygotował 4 dni atrakcji na Dzień Dziecka. Codziennie, w wyznaczonych godzinach, zjeżdżać się będą foodtracki z jedzeniem z wielu zakątków świata. 2 czerwca od godz. 16 do 20 odbędzie się Holi Święto Kolorów, podczas którego wyrzutnie kolorowych proszków - w rytm muzyki - pokryją sporą powierzchnię parku. 3 czerwca zaplanowano - wraz z Pasażem Odkryć - Piknik Naukowy. Tego dnia odbędą się też seanse w multimedialnym Planetarium oraz kreatywne warsztaty plastyczno-techniczne. Piknik naukowy zlokalizowany zostanie na pierwszym piętrze centrum handlowego, w sąsiedztwie Apteki. Wszystkie seanse w Planetarium są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona! Rezerwacje odbywają się pod numerem 14 688 88 86.

Więcej informacji na stronie: tarnow.geminipark.pl/aktualnosci/4-dni-atrakcji-na-dzien-dziecka-w-gemini-park-tarnow/

22. Wielka Parada Smoków

3 i 4 czerwca w Krakowie odbędzie się 22. Wielka Parada Smoków „Wielki Odlot”. Wprawdzie jest to wydarzenie niezwiązane z Dniem Dziecka, jednak jest tak malownicze, że warto o nim pomyśleć. W sobotę (godz. 10-20) oraz w niedzielę (godz. 10-19) na bulwarach odbędzie się Smoczy Piknik Rodzinny. W sobotę o godz. 22 rozpocznie się zaś zapierające dech w piersiach Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle, podczas którego - przy akompaniamencie świateł, wody i muzyki - ujrzymy smoki różnej maści i rozmiarów. Tradycyjna Wielka Parada Smoków przejdzie ulicą Grodzką ku Rynkowi w niedzielę o godz. 12.

Więcej informacji na stronie: groteska.pl/spektakle/wydarzenia/22-wielka-parada-smokow-3-4-06-2023

 

Małopolska oferta na Dzień Dziecka jest nie tylko różnorodna, ale także bardzo bogata. Zapraszamy!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets