Facebook link

Jesienny Redyk Szczawnica - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Jesienny Redyk Szczawnica

Jesienny Redyk Szczawnica

Przepędzane owce, widziane z lotu ptaka w Szczawnicy. Po prawej stronie płynie rzeka Dunajec. Po lewej stronie widać zielony las.

Szalaya 103, 34-460 Szczawnica Region turystyczny: Pieniny i Spisz

tel. +48 794432394
Nie zna góralskiej tradycji, ten kto chociaż raz nie obserwował wielkiego pochodu beczących owieczek przemierzających jesienią podhalańskie szlaki.

Jesienny Redyk w Szczawnicy to wyjątkowe, niezwykle widowiskowe święto pasterskie, podczas którego bacowie z juhasami przepędzają owce z górskich hal do miejsc, w których spędzą mroźną zimę. To niecodzienne wydarzenie, bardzo głęboko związane z miejscową tradycją, przyciąga co roku liczne grono turystów, chcących zobaczyć stada owiec spacerujących ulicami miasta i przejść wraz z nimi przez centrum w towarzystwie muzyki i tradycyjnych góralskich strojów. Na zakończenie niezwykłego pochodu w Przystani Flisackiej odbywa się impreza plenerowa, podczas której można skosztować przysmaków typowych dla regionu, podziwiać góralski folklor i zakupić oryginalne pamiątki.

Jesienny Redyk w Szczawnicy został wyróżniony w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w 2021 roku w kategorii Dzieje się - wyjątkowe wydarzenia turystyczne.