Facebook link

Gmina Zator - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Gmina Zator

Gmina Zator

Stawy hodowlane widziane z lotu ptaka, na horyzoncie Zator

Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator

Zator to najprężniej rozwijająca się Gmina Małopolski Zachodniej. Obok miejsca hodowli karpia zatorskiego, rozpoznawany jest w całej Polsce przez dwa parki rozrywki: Energylandię i Zatorland, a także dzięki specjalnej strefie ekonomicznej.

Gmina Zator to kraina różnorodnych krajobrazów, pól, łąk, rybnych stawów, rozlewisk i meandrujących rzek, ostoja dzikich ptaków i smacznego karpia, ścieżek pieszych i tras rowerowych, spływów kajakowych, zamków, pałaców i kościołów, znana również z ekstremalnych i atrakcyjnych parków rozrywki. Energylandia jest jednym z największych takich parków w Europie, a Zatorland to park jurajski z ruchomymi dinozaurami i największym okazem T-Rexa na świecie. Oprócz rozrywki, gmina oferuje turystom możliwość spędzenia czasu wśród przyrody, gdzie można oddać się relaksującemu, rodzinnemu wędkowaniu, spacerom połączonym z obserwowaniem fauny i flory. Doskonałe miejsce wypoczynku nie tylko dla wędkarzy i przyrodników! 

Zator słynie także ze „Święta Karpia” i „Wielkich Zatorskich Żniw Karpiowych” – ważnych wydarzeń artystyczno-kulinarnych na mapie Małopolski, które promują gminę daleko poza jej granicami.

Zator to także Stolica Doliny Karpia, wielkiego przedsięwzięcia kulturalno-ekonomicznego, zrzeszającego we wspólnych działaniach siedem sąsiadujących gmin. 

Gmina Zator została laureatem konkursu Turystyczne Skarby Małopolski w 2022 roku w kategorii Miejsce z klimatem.