Wakeboarding

Chłopak na wakeboardzie na wodzie
Wakeboarding jest młodą i niezwykle dynamicznie rozwijającą się dyscypliną ekstremalnych sportów wodnych. Jest pochodną kilku rodzajów sportu i stanowi połączenie klasycznego surfingu, snowboardu i nart wodnych.

Wakeboarding jest młodą i niezwykle dynamicznie rozwijającą się dyscypliną ekstremalnych sportów wodnych. Jest pochodną kilku rodzajów sportu i stanowi połączenie klasycznego surfingu, snowboardu i nart wodnych. Polega na płynięciu na powierzchni wody na specjalnie wyprofilowanej desce trzymając się liny zaczepionej na wyciągu lub przymocowanej do specjalnie przystosowanej do tego celu motorówki. Ta popularna na całym świecie, widowiskowa dyscyplina sportu zyskuje coraz większa popularność w Polsce. W Małopolsce wyciągi do wakeboardingu znajdują się m.in. w Krakowie na zbiorniku wodnym Bagry wakeparkkrakow.pl, w malowniczo położonym Przylasku Rusieckim www.wakecampkrakow.pl oraz największym podkrakowskim kąpielisku – Kryspinowie www.wake-park.pl.

Wakeboarding mogą uprawiać osoby w każdym wieku. Uprawianie wakeboardingu dostarcza ogromnej dawki adrenaliny i niepowtarzalnych doznań. Jest wspaniałą propozycja dla ludzi lubiących nowe wyzwania.

Multimedia