Rejsy spacerowe

Statek wycieczkowy na Jeziorze Czorsztyńskim.
Rejsy spacerowe są ciekawą opcją na miłe spędzenie letniego popołudnia. W rejs można wyruszyć w kilku miejscach województwa, a każde z nich gwarantuje niesamowite przeżycia i zapierające dech w piersi widoki!

Rejsy turystyczno-wycieczkowe są bardzo dobrą propozycją dla osób, które w upalny dzień chcą rozkoszować się chłodnym wiaterkiem bezpośrednio znad poziomu wody. Jest to również ciekawa alternatywa dla turystów na poznanie miejsca z zupełnie innej perspektywy. Wielbicieli przyrody i wodnych atrakcji, Małopolska kusi malowniczo położonymi jeziorami obfitującymi w piękne, górzyste krajobrazy, plaże z dającymi ochłodzenie zalesionymi brzegami, ale i wznoszące się nad nimi średniowieczne warownie. 


Jezioro Rożnowskie

Od wiosny do jesieni po wodach Jeziora Rożnowskiego kursuje statek „ALKA”, którym w rejs można wyruszyć z Bartkowej. Trasy wiodą przez wąską, dolną część jeziora, wyróżniającą się malowniczością, podziwiać możemy strome zalesione zbocza i meandry doliny zalanej wodą, tworzące urokliwy pejzaż. Drugą możliwością jest najpopularniejszy statek na jeziorze – „JASKÓŁKA”, który wypływa z Gródka nad Dunajcem – popularnej miejscowości wypoczynkowej na Pogórzu Rożnowskim. Zabierze nas on do ciekawej atrakcji -  zapory i elektrowni wodnej w Rożnowie, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Warto również wsiąść na statek "RAK", który ma przystań przy zaporze w Rożnowie. Możemy wybrać się nim w rejs wokół malowniczej Małpiej Wyspy, do Gródka nad Dunajcem lub dla wielbicieli długich wodnych wojaży - Szlakiem Żeglugowym.

 

Jezioro Czorsztyńskie

Rejs spacerowy wśród wspaniałych widoków Gorców i Pienin wraz z górującymi nad taflą wody sylwetkami dwóch średniowiecznych zamków to niezapomniana atrakcja Jeziora Czorsztyńskiego. Przystań statku „Harnaś” znajduje się w miejscowości Niedzica-Zamek, u stóp zamku Dunajec. Prosto spod niego prowadzi ścieżka wprost do przystani statków "Biała Dama". Statek, ten równocześnie jest pływającą kawiarnią. Czegóż chcieć więcej na relaksującym rejsie? Przy miłej muzyce możemy wypić kawę, lub zjeść deser, równocześnie podziwiając z jego pokładu okoliczne zabytki zarówno architektury jak i przyrody między innymi: Zamek Dunajec w Niedzicy, Zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, skansen na półwyspie Stylchyn czy Zielone Skałki. Świetną atrakcją jest rejs Gondolami - Czorsztynianka, który możemy zakończyć kąpielą na plaży przystani "Jędruś". Od początku maja do końca września gondole pływają na szlaku łączącym Ruiny Zamku Czorsztyńskiego z Zamkiem w Niedzicy. Dla fanów dłuższych rejsów w ofercie znajduje się trasa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. W jego trakcie możemy podziwiać Pieniński Park Narodowy i zachwycać się przepiękną panoramą Tatr.


Wisła

Warto również wybrać się w rejs statkiem spacerowym lub tramwajem wodnym po Wiśle w Krakowie. Królewskie miasto wygląda niesamowicie z perspektywy Królowej Polskich Rzek. Z pokładu statku można zobaczyć to czego nie dostrzeżemy spacerując ulicami Krakowa. Wzgórze Wawelskie, dzielnica Kazimierz, Podgórze, zamek w Przegorzałach na wzgórzach Lasu Wolskiego czy XV-wieczny klasztor na Bielanach z pewnością zachwycą każdego. Płynąć dalej w kierunku Tyńca, Waszym oczom ukaże się klasztor Benedyktynów, usytuowany na wapiennym wzgórzu, odbijający się w gładkiej tafli Wisły. Takie widoki gwarantuje tylko rejs statkiem! Do Tyńca dotrzeć można między innym Krakowskim Tramwajem Wodnym (rejsy dostępne tylko w okresie letnim).

Statki wypływają z przystani ulokowanych u stóp Wzgórza Wawelskiego, przy bulwarze Czerwieńskim (Aqua Fun lub Centrum Żeglugi Wiślanej Ster oferująca rejsy statkami „Sobieski” i ”Piotruś Pan” lub luksusowym katamaranem „George”). Na pokładzie statku można również zjeść posiłek, wypić poranną kawę z widokiem na Wawel a nawet na co po niektórych, przenocować.  

Multimedia