Oświęcim i okolice - aktywny wypoczynek, czyli udany urlop w Kotlinie Oświęcimskiej

Rowerzysta
Bogata flora, fauna i ukształtowanie terenu stwarzają doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku! Relaks na łonie natury to przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu, a mnogość różnorodnych szlaków pieszych i rowerowych skłaniają do aktywnego wypoczynku wokół Oświęcimia.

Rower to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza w perspektywie korzystania z tras przebiegających w otoczeniu cennych historycznie miejsc. Trasa papieskimi drogami do Doliny Karpia prowadzi przez liczne atrakcje, a cała przygoda rozpoczyna się i kończy w Wadowicach, czyli rodzinnym mieście Jana Pawła II. Szlak rowerowy Doliny Soły jest z kolei trasą często wybieraną przez rodziny z dziećmi. Prowadzi przez okolicę przyjazną oczom i duszy, w której z powodzeniem można się wyciszyć i odpocząć od szarej codzienności. Wszystkie trasy rowerowe Oświęcimia i okolic znajdziecie na stronie narowery.visitmalopolska.pl.

Wybierając ścieżki przyrodnicze „Maurycy” lub „Marynin” otrzymacie sposobność podziwiania malowniczych krajobrazów ziemi Oświęcimskiej. Trasy przebiegają w pobliżu zbiorników wodnych, które stanowią skarbnicę najbardziej cennych dla regionu wartości przyrodniczych. Warto także przejść się malowniczymi szlakami Zielonych Pereł Trzebini. Poszukiwacze “skarbów” mogą bez przeszkód skupić się na zdobywaniu trofeów, biorąc udział w questach Szlakiem Radwanitów. Odwiedziny Wioski pod skałą Bolęcin dostarczą z kolei ciekawej zabawy o tematyce historycznej dla całej rodziny, a wizyta w Molo Resort w Osieku to istny relaks dla zmysłów. Niecodzienne widoki i szum wody zapewnią spokój i sprawią, że odpoczynek w tej okolicy naładuje baterie na długo.

Amatorzy spływów kajakowych powinni wybrać się do Doliny Karpia, gdzie w otoczeniu dziewiczej przyrody mogą oddawać się swojej sportowej pasji. Każdy, kto ceni sobie spacery w stylu nordic walking, może wybrać stopień trudności trasy i czerpać przyjemność z cudownych widoków tej malowniczej krainy. Fani wędkowania mogą skorzystać z oferty licznych łowisk, a spacery po Bulwarze Soły w Oświęcimiu, to cel tych, którzy najlepiej wypoczywają wśród uspokajającego szumu rzeki.

Skorzystaj z Wyszukiwarki i odkrywaj regiony lub przeglądaj Powiązane Treści.

Multimedia


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>