Facebook link

Park Dinozaurów ZATORLAND Zator - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Park Dinozaurów ZATORLAND Zator

Park Dinozaurów ZATORLAND Zator

Na zdjęciu można zobaczyć chłopczyka i dziewczynkę zwiedzających Park Ruchomych Dinozaurów w Zatorze.
Parkowa 7, 32-640 Zator Region turystyczny: Oświęcim i okolice
tel. +48 667979220
tel. +48 601858851
Park Dinozaurów to rodzinny dinopark i plac zabaw, który czeka na Was w miejscowości Zator w Małopolsce, niedaleko Oświęcimia i Wadowic – zaledwie około 50 kilometrów od Krakowa i nieco ponad 55 kilometrów od Katowic. Park Dinozaurów jest częścią Kompleksu Parków w Zatorze (Zatorland) obok Parku Owadów, Parku Mitologii oraz Lunaparku.

Sunący Triceratops, rozglądający się na boki T. Rex i mnóstwo innych dinozaurów poruszających się i wydających dźwięki, to jedne z wielu atrakcji znajdujących się na terenie parku. Park Dinozaurów w Zatorze pozwala zobaczyć ponad 100 przedstawicieli prehistorycznych gadów. Każdy model, w skali prawie 1:1 został starannie opisany. W parku można również zobaczyć największego na świecie, ruchomego dinozaura – Argentynozaura, który ma ponad 35 metrów długości. Spragnieni dodatkowej wiedzy mogą wejść do Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym wystawiono kolekcję skamieniałych zwierząt – ważek, ryb, ptaków, elementy szkieletów dinozaurów, jak również okazy skał i minerałów. W centrum zabaw dla dzieci możliwe jest zorganizowanie zajęć, podczas których najmłodsi poznają dzieje Ziemi i dinozaurów, zamieszkujących niegdyś naszą planetę. Organizowane są również zajęcia archeologiczne oraz Warsztaty Młodego Paleontologa.

Park Dinozaurów Zatorland oferuje także dodatkowe, ciekawe atrakcje, takie jak: basen z łódkami i roztańczoną łódkę Crazy Raft, miasteczko ruchu drogowego czy mini gokart. Na głodnych czekają punkty małej gastronomi i karczma oraz odnowiony taras gastronomiczny. W sezonie 2021 przygotowano także nowe atrakcje. Na małych i dużych gości czeka monster truck i strefa aktywnego odkrywcy.