Spływy kajakowe

dwie osoby w kajaku
Spływ kajakami turystycznymi takimi rzekami jak Wisła, Skawa czy Raba to znakomita okazja do podziwiania małopolskiej przyrody i krajobrazów oraz doskonały sposób na relaks z dala od miejskiego zgiełku.

Spływ kajakami turystycznymi takimi rzekami jak Wisła, Skawa czy Raba to znakomita okazja do podziwiania małopolskiej przyrody i krajobrazów oraz doskonały sposób na relaks z dala od miejskiego zgiełku.

Chętni by spróbować kajakarstwa rekreacyjnego mogą skorzystać np. z oferty wypożyczalni znajdującej się w Wadowicach na tzw. Wenecji (tel. 608 093 166, www.kajaki-na-skawie.pl) lub mobilnej wypożyczalni kajaków w Brzeźnicy "Kajaki na Wiśle" (tel. 668 389 789, www.kajaki-na-wisle.pl). Firma oferuje udział w spływie zorganizowanym, którego trasa i czas dobierane są odpowiednio do preferencji uczestników, a spływ kończy wspólny grill i inne atrakcje. Można też wypożyczyć sprzęt na indywidualne wycieczki. Chętni mają do wyboru kilkanaście tras na Skawie lub Wiśle.
W Bochni można wypożyczyć kajaki na spływ Rabą (Bochnia, ul. Wygoda 187, tel. 606 88 93 64, 607 983 500, www.kajakibochnia.pl). Osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę z kajakarstwem podstawowe umiejętności mogą zdobyć w działającej tam Szkółce Kajakowej.
Możliwość podziwiania malowniczych krajobrazów, np. Lasu Wolskiego oraz poznawania zabytkowych budowli z niecodziennej perspektywy to atuty spływu Wisłą w okolicach Krakowa. Na rodzinne wycieczki warto wybrać trasę wiodącą z Tyńca, ale w ofercie wypożyczalni działającej przy Kolejowym Klubie Wodnym 1929 w Krakowie (Kraków, ul. Księcia Józefa 24a, tel. 606 785 541, www.kajaki-krakow.pl) nie brakuje też propozycji dla bardziej wprawnych kajakarzy.

Wypożyczalnia kajaków zlokalizowana jest też w Niepołomicach, dokładnie na setnym żeglownym kilometrze Wisły. Dzięki położeniu wypożyczalni bezpośrednio przy Wiślanej Trasie Rowerowej, istnieje możliwość spływu kajakiem i powrotu na rolkach lub rowerem. Wypożyczalnia oferuje dostarczenie roweru do miejsca zakończenia spływu (tel. 511 622 734, www.kajaki.na.setce.pl).