Na szlaku z VisitMałopolska: u podnóża Babiej Góry

widok na jesienne zadrzewione wzgórza
Zawsze w piątek VisitMałopolska poleca atrakcyjne szlaki piesze. Na naszym portalu opracowaliśmy w bardzo przystępny sposób wiele z małopolskich tras turystycznych. Zawierają one praktyczne informacje, które pozwalają zaplanować wycieczkę nawet z całą rodziną. Na ten weekend zapraszamy do Zawoi, gdzie trwa 38. Babiogórska Jesień.

 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest pokazanie kultury ludowej regionu Babiej Góry przez pryzmat gwary, historii oraz etnograficznej wielokulturowej przeszłości regionu. W programie muzyka folklorystyczna i folkowa, tańce, pokazy oraz animacje związane z kulturą ludową Górali Babiogórskich. Festiwalowi towarzyszą Targi Sztuki i Rękodzieła Ludowego, a na sobotnie popołudnie zaplanowano widowisko pokazujące obrzędy redyku i podziału owiec.

Będąc w Beskidzie Żywieckim, w Zawoi, u podnóża Królowej Beskidów – Babiej Góry, wypada wyjść w góry. Proponujemy, by wybrać się na te mniej uczęszczane i dotrzeć na północny kraniec Słowacji oraz Cyl, czyli Małą Babią Górę. Po drodze Babi Szałas, Gruba Jodła oraz piękne widoki. To wszystko podczas wędrówki, która nie wymaga nadzwyczajnego wysiłku.

W drogę!

Nasza propozycja: Na północny kraniec Słowacji i Cyl - z Zawoi na Małą Babią Górę

 

Multimedia