Sie sind da:
Zurück

Miejsca Przyjazne Rowerzystom

Miejsca Przyjazne Rowerzystom

Rowerzystka stoi przed budynkiem z certyfikatem MPR
Gdzie nocować podczas klkudniowych podróży rowerowych po Małopolsce? Jak zaplanować podróż, by bezpiecznie móc zostawić rower na czas posiłku i zwiedzania atrakcji? Zachęcamy do korzystania z oferty Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Wśród obiektów z przyznanym certyfikatem MPR znajdują się zarówno obiekty noclegowe, jak i gastronomiczne, atrakcje turystyczne oraz inne obiekty usługowe, w tym wypożyczalnie i serwisy rowerowe.

Spis treści

  1. Co oferują Miejsca Przyjazne Rowerzystom?
  2. Jak znaleźć Miejsce Przyjazne Rowerzystom?
  3. Miejsca Przyjazne Rowerzystom w Małopolsce - kontakt
  4. Jak zostać Miejscem Przyjaznym Rowerzystom? Informacje dla przedsiębiorców? 

Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPR) to obiekty usługowe (m.in. noclegowe, gastronomiczne, atrakcje turystyczne, informacje turystyczne, serwisy rowerowe, sklepy), które posiadają ofertę dostosowaną do potrzeb rowerzystów. Sieć działa na podobnych zasadach, jak inne systemy w Polsce (np. Miejsca Przyjazne Rowerzystom przy Green Velo) czy w Europie (Bett+Bike w Niemczech i Austrii, Vitajte Cyklisti na Słowacji czy Cyklisté vítáni w Czechach).

Kontakt: mpr@umwm.malopolska.pl

 

Co oferują Miejsca Przyjazne Rowerzystom

W każdym obiekcie z certyfikatem MPR, rowerzysta znajdzie:

  • bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy,
  • nieodpłatnie dostępne narzędzia do podstawowych napraw rowerów,
  • aktualne informacje o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaży części zamiennych do rowerów,
  • odnośnik do naszej strony internetowej narowery.visitmalopolska.pl, z której można pobrać mapy do samodzielnego wydruku w formacie A4, ślady GPS tras rowerowych czy informacje o atrakcjach.

W przypadku obiektów noclegowych dodatkowo:

  • możliwość skorzystania z pobytu na jedną dobę,
  • bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów wraz z bagażami w trakcie pobytu.

Ponadto część obiektów świadczy dodatkowe usługi np. możliwość umycia roweru, wyprania i wysuszenia ubrań, ładowanie rowerów elektrycznych.

 

 

Jak znaleźć Miejsce Przyjazne Rowerzystom?

Jeżeli planujesz wycieczkę i szukasz miejsc na trasie, gdzie będziesz mógł zjeść smaczny posiłek lub znaleźć nocleg na jedną noc, skorzystaj z zamieszczonej poniżej mapy Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Każdemu typowi obiektów przyporządkowano inną ikonę.

Jeżeli jesteś na trasie, szukaj obiektów posiadających specjalne oznaczenie – logo MPR. Każdy z nich powinien też posiadać zamieszczony wewnątrz certyfikat.

Mapa Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Geoportalu Mapy Małopolski 

Możesz też skorzystać z tabeli z listą MPR-ów. Tabelę Excel można porządkować i przeszukiwać po nazwie obiektu, kategorii i lokalizacji (powiat, gmina). 

Lista miejsc z certyfikatem MPR w Małopolsce - tabela Excel

E-katalog certyfikowanych Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Małopolsce - kliknij

Układ katalogu opiera się na przebiegu 4 tras rowerowych: VeloDunajec, Wiślanej Trasy Rowerowej, VeloNatura/EuroVelo11oraz VeloMetropolis/EuroVelo4.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom na spacerach wirtualnych po trasach VeloMałopolska - kliknij

 

 

Miejsca Przyjazne Rowerzystom w Małopolsce - kontakt

Jeżeli byłeś w jednym obiektów z certyfikatem MPR i nie posiadał on oferty dostosowanej do potrzeb rowerzystów, napisz do nas, e-mail: mpr@umwm.malopolska.pl

Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz uzyskać certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom, skorzystaj z informacji w zakładce Informacje praktyczne.


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>